Koogigalerii

Kuna mu eelmise blogi tasuta ruum on viie usina blogimisaasta jooksul täis saanud, tuli mul nüüd tekitada uus koht, kuhu jätkata oma reisielamuste ja kondiitrikatsetuste jäädvustamist. Lootuses, et ehk on neid endal kunagi aastakümnete pärast huvitav lugeda. Elu on ju viimasel ajal muutunud nii kiireks ja mitmekesiseks, et juba paari aasta tagused sündmused ei seisa meeles ja tunduvad pärinevat unenäost või eelmisest elust. Nii kulub mälestuste arhiveerimiseks üks selline koht hädasti ära.

Alustame siis uuesti. Ja alustame kookidest. 🙂 Neid olen viimastel kuudel teinud rõõmustavalt palju. Tore, et inimesed minult oma tähtpäevadeks torte tellivad ning tore, et nende soovid on alati üsna eriilmelised.

Näiteks EÜSi 145. aastapäeva peole soovisid korp! Amicitia vilistlased minna teemakohase sümboolikaga 3-kilose magusa kingitusega. Kuna tegu oli isamaalise üritusega, valisin ka maitsekombinatsioonid võimalikult eestipärased – kakao-mandlibiskviit sai kaaslasteks pohla-, mustsõstra- ja kamavahukihi. Kaunistuseks läksid vaarikatäidise ja martsipankattega biskviitteklid, üks siis EÜSi ja teine Amicitia värvides, kusjuures Amicitia kuldse ja sirelilla tooni saavutamine oli muidugi paras pähkel:

DSC00701

Sellesama suurepärase maitsekombinatsiooni – pohl, mustsõstar & kama – olin teinud ka veebruaris meie osakonna EV 97. aastapäevapeole. Tookord olin ma ise tegelikult terve nädal kodus haige ja peost osa võtta ei saanud, aga tordi nikerdasin siiski kodus valmis. Tasapisi toimetades kulus sellise teose valmimiseks terve päev. Pealt on tort kaetud vaarikaglasuuri, mascarponekreemi, śokolaadilillede ja karamellikrõpsudega.

DSC00444

DSC00448

Läbilõige ka, kodusele pidulauale tehtud väiksemast koogist:

DSC00453

Eelmisel nädalal sooviti minult dźungliteemalist torti. 🙂 Üks väike tüdruk sai 6 aastaseks ning tema sünnipäevapeo teemaks oli dźunglielu. Seejuures pidi tort siiski olema kõigi väikeste tüdrukute lemmikvärvi – roosa. 🙂

Maria dźungel

Tema vend soovis oma sünnipäevaks aga hoopis küpsetatud juustukooki marjadega. Pidulikkuse lisamiseks katsin selle siiski ka kreemiga:

DSC_1244

Kõige sagedasemaks sooviks on aga kõigil alati olnud śokolaadikook. Enamasti vaarikatäidisega:

DSC00528

DSC00499

DSC00495

Aga mõnikord ka maasikatäidisega:

DSC_1254

või mustikatega:

SAM_2730

Põnevaid šokolaadimänge sain mängida valget šokolaadi tempereerides, et meisterdada mõned jalgpallid. Kondiitrikoolis saime harjutada ju ainult tumeda ja piimašokolaadiga. Valge šokolaad on neist aga veelgi kapriissem ning selle tempereerimiskõvera temperatuurid madalamad.  Õnneks sain mõningase pusimise peale mõned pallikoorikud siiski kätte:

DSC00595

Tort osutus nii menukaks, et sünnipäevalapse noorem vend soovis endale samasugust:

DSC00758

DSC00759

Tegin ka ühe klassikalise sefiiritordi:

DSC00624

Frozeni multikas ja Elsa on väikeste tüdrukute hulgas jätkuvalt populaarsed. Mäletatavasti läks minu selleteemaliste martsipankujukeste debüüt üle kivide ja kändude – voolitud Elsa ei tahtnud kuidagi oma kuju hoida ja tookord sai lubatud, et ühtegi Elsat ma oma elus rohkem ei tee. Õnneks on aga olemas kõikvõimas Amazon, kust saab paari päevaga kasvõi terve galerii poppe multikategelasi oma tordile tellida. Nii valmis minu teine Frozeni-teemaline tort ilma suurem vaevata. 🙂 Sisuks seekord kakaobiskviit ja kohupiimakreem vaarikatega:

Itimees Anti tehtud pilt

Teismeliste eelistused võivad aga teinekord olla üsna ootamatud, näiteks soovis üks neidis oma sünnipäevaks torti pealuu ja tiibadega. 🙂

Annabel

Et kõik see jutt siin liiga magusaks ei läheks, tegin vahelduseks ka väiksed soolased tordikesed, mis koosnevad näkileibadest, toorjuustukreemist ja lõhefileest:

DSC00554

No ja siis muidugi minu kõige tähtsam etteaste – meie peaministrile isiklikult. 🙂 Kunagi aasta alguses kirjutasin sellest, kuidas minult telliti proovitöö, mille jaoks tegin sellise roosa mango-vaarikatordi:

DSC_0944

Proovitöö kiideti heaks ning nii saingi austava võimaluse meisterdada Brüsselit külastavale peaministrile ja 15 diplomaadile śokolaaditordi vaarikatega. Nagu Murphy seadused ikka, läks ka selle tähtsa tordiga tegelikult natuke nihu, śokolaadikreemi tugevduseks oleks võinud ka pisut želatiini kasutada, aga no mis seal ikka. Tort nägi välja selline, tagapool on väiksem eksemplar 4 autojuhile:

Taavi tort.

Alljärgnevaid koogikesi ei teinud aga mina, vaid need on hoopis kohaliku peene kondiitriäri Van Denderi looming, kes muuhulgas varustab ka Belgia kuningakoda. Uskumatu, nad teevad pühapäeva hommikul juba kell 6 uksed ja kella 7 ajal oli pood rahvast täis.. Valisin 3 eri sorti – eeskujuks ja võrdluseks. :)Degusteerisime neid koos mu Luksemburgis elava nimekaimuga, kellel nüüdseks juba LCB kondiitridiplom taskus ja kindlasti suur tulevik ees.

Van Dender

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s