Efteling revisited

DSC_1334

Efteling on muinasjutu-teemapark Hollandi Belgia-poolses servas. Sinna sobib minna igas vanuses – pisikesed inimesed ja lapsemeelsed saavad uudistada muinasjutumetsas, suurematele on igas mõõdus ja raskusastmes Ameerika mägesid ja muid peadpööritavaid seiklusi. Mu hollandlasest sõber on öelnud, et lapsepõlves ei möödunud tal ükski aasta ilma Eftelingita. Arusaadav. Nüüd on tal omal 2 poega ja vaevalt ei neilgi ükski aasta vahele jääb. Efteling lihtsalt on selline koht.

Meie sattusime sinna seekord pisut vihmase ilmaga ja sellevõrra ehk oli veelgi toredam- rahvast oli vähem ja sabades seista ei tulnud.

DSC_1335

Kohalesõit oli juba omaette elamus, sest see kuulus eribuss, mille pärast me Antwerpeni hotelli ööbima jäime, osutus hoopiski privaattaksoks. 🙂 Selgus, et peale meie nelja ei olnudki keegi sellele pileteid ostnud ning nii saadeti suure bussi asemel teele väiksemamõõduline mikrobuss. Sõitsime mõlemas suunas tund aega uhkes üksinduses neljakesi. 🙂 Naljakas, et sellest aastast käimapandud bussiliin omale veel klientuuri leidnud ei ole. Kui me Londonist eribussiga Windsorisse Legolandi või Harry Potteri maailma sõitsime, siis need bussid olid küll viimseni täis.

Eelmisel korral käisime Eftelingis aprillis ning siis oli seal praegusega võrreldes puud alles raagus ja mulje palju lagedam. Praegu, tulbihooajal, oli see park aga oma ilusaimas rüüs. Muinasjutumets oli kaetud lillevaipadega ning see aitas üldise võluatmosfääri loomisele palju kaasa.

Näiteks Hansu ja Grete maja:

DSC_1324

Aquanura vee-etendus, mis pidavat olema Euroopa suurim, jäi meil ka seekord nägemata, sest meie privaatbuss sõitis tagasi enne selle etenduse algust. Siiski nägime hommikul natuke nö teaserit, kus purskkaevud korraks tööle pandi ja see andis pisut aimu, kui suurejooneline see etendus pimeduses ja valgustusega olla võib. No mis teha, eks siis tuleb veel kolmaski kord sinna parki minna. 🙂

DSC_1321

Küll aga nägime seekord ära rüütlietenduse Ravelijn, kus lõid kaasa ehtsad rongad, valged tuvid ja kõvera nokaga iibised, ratsutasid vaprad sõjamehed ning maa seest kerkis 5-pealine lohe. Oli kaskadööritrikke ja püroefekte. Väga muljetavaldav, arvestades et vähemalt puhkepäevadel toimub see etendus 5-6 korda päevas.

DSC_1327

DSC_1333

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s