Tagasivaade suvele. Lemmikumad kohvikud

Puhkuse ajal ei olnud vist naljalt päeva, mil me üheski kohvikus käinud poleks. 🙂 Esiteks on kohvikute tase Eestis aasta-aastalt paranenud, tekitades minus vastupandamatu soovi kõike proovida ja maitsta, teiseks aga oli väljas söömine omamoodi paratamatus, sest enamiku ajast peatusime kohtades, kus mul ei olnud köögi kasutamise ega isekokkamise võimalust.

Panen nüüd siia väikese gurmaanliku fotomeenutuse.

Minu kõige lemmikumaks söögikohaks on juba teist aastat Kuressaare Kuursaal. Esiteks on sealselt välisterrassilt avanev vaade nii armas ja suvine ning teiseks on ka söök suurepärane. Kiita tahaks nii päeva kalasaagist tehtud praade, kikerherne-peedikotletti kui ka kooke, mis on täiesti Cordon Bleu! Kui veel lisada siia prantsuskeelne muusika ja asjaolu, et meie Kuressaare kodust on sinna 3 minutit jalutada, siis pole ime, et me sinna suve jooksul ligi paarkümmend korda sattusime. 🙂

DSC_2022

 

DSC_2023

DSC_1934

DSC_2033

Kuursaali jäätiseports on maailma suurim:

DSC_1936

Kuressaares on häid kohti muidugi teisigi, kõiki ei jõudnudki külastada. Eriti jäi meelde Retro suitsukilusalat:

DSC_2045

La Perla ja Castello pakuvad ühtviisi kõrgel tasemel Itaalia kööki, esimene neist juba palju aastaid. Uustulnukal Castellol tuleb paratamatult kõvasti pingutada, et konkurentsis püsida, aga vähemalt esialgu tundub, et ta saab sellega hästi hakkama – pitsad olid sama head kui Roomas ja paremad kui Veneetsias. 🙂

Uus ja meeldiv avastus oli minu jaoks Vinoteek Prelude:

DSC_2102

Haapsalus on endiselt lemmik Hapsal Dietrich, kus koogid on ka täitsa LCB klassist:

DSC_1836

Tallinnas käisime mitmes kohas, kõige muljetavaldavam oli ilmselt Mamma La Roosa ja seda mitte niivõrd toidu (kuigi ka see oli igati ok), kui täiesti ülevõlli sisekujunduse poolest.

DSC_2219

DSC_2201

DSC_2224

Meil on C.-ga traditsioon käia Tallinnas kindlasti ka Olde Hansas söömas. Pole pidanud seal veel kunagi pettuma ja ka seekord läks hästi. Safranikastmes pardijalg oli kohe eriti suurepärane.

DSC_2230

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s