London. Oravad, Tower, Jersey Boys

DSC_3257

Nagu ikka, koosnes meie Londoni põhiprogramm kolmest osast: Hyde parki oravad, kultuuriväärtused ja muusikalid.

Oravaid seekord eriti ei näinudki. Eks üsna loogiline, et praegu leidub neile looduseski süüa piisavalt ning küllap on enamus neist hõivatud pesas poegade eest hoolitsemisega. Tavaliselt oleme Londonis käinud sügisel ja talvel ning siis on nad küll vägagi varmad inimeste käest pähkleid võtma ja ronivad sõna otseses mõttes mööda püksisäärt üles, kui kätt piisavalt kiiresti pähkliga välja ei siruta.

Meil siiski vedas, sest kohe Hyde parki sisenemisel nägime ühte oravat, kes C. väljasirutatud käe peale joonelt tema juurde tuli, mandli vastu võttis ja pärast terve fotosessiooni jaoks poseeris. Nii et C. sai oma orava-elamuse õnneks ikkagi kätte, mis ju ühe õige Londoni-reisi juurde kindlasti kuuluma peab.

DSC03256

DSC03266

DSC03276

 

Kultuuriprogrammis olid seekord Tower, Victoria & Alberti muuseum, teadusmuuseum ja transpordimuuseum.

Toweris käisime viimati 4 aastat tagasi, kui C. oli kümnene. Mõtlesin siis ta mälu värskendada ja tegime seal uuesti tiiru. Kõik oli enam-vähem sama, ainult rongad olid kuskile kadunud, nägime vaid ühte. Võimalik, et nemadki on praegu oma poegade juures.

DSC03397

DSC03380

Rahvast oli Toweris rohkem, kui eelmisel korral, aga mitte nii palju, et oleks seganud. Ka hiigelpikk järjekord kroonijuveelide saali läks tegelikult väga kiiresti.

DSC_3251

Kostümeeritud tegelased etendasid rahva hulgas mingit ajastuteemalist näitemängu, kuhu ka publikut kaasati. See muidugi tekitas elevust.

DSC_3246

DSC03361

Meil kulus Toweri külastusele paar tundi. Arvasin, et läheb kauem, aga tegelikult ei ole see koht, kus väga kaua olla tahaks. Liiga raske energeetika, liiga palju tapmisi ja piinamist minevikus. Näiteks selles tornis, kus kuningad omal ajal oma eksootilisi loomi kitsastes puurides pidasid, ma lausa tajusin õhus nende loomade vaeva ja ängistust, ehkki ühtegi looma seal enam ammugi ei hoita. See kõik on seal energeetiliselt alles. Ma ei mäleta, et mul oleks eelmisel korral Toweris sedavõrd paha hakanud. Ilmselt olen ma muutunud viimastel aastatel oluliselt tundlikumaks.

DSC_3256

DSC03395

 

DSC03403

DSC03389

 

Pärast Towerit jalutasime Thamesi lõunakaldal, mis on üks mu lemmikuimaid marsruute. Päike paistis pilvitus taevas ja sooja oli ligi 20 kraadi. Täitsa juhuslikult leidsime üles jäätisekohviku, kus kunagi Tripadvisori soovituste põhjal käinud olime. Jäätis oli seal oma endises headuses, eriti super on pistaatsiajäätis. Kui te satute Borough Marketi kanti, siis sealsamas ümber nurga see 3Bis ongi. Järjekord paistab kaugelt silma. 🙂

DSC_3260

Siis läksime üle Milleeniumi silla tagasi põhjakaldale, sest kella 17ks olid meil ostetud piletid Piccadilly teatrisse Jersey Boysi etendusele.

DSC_3267

“Jersey Boys” on laval 2009. aastast ning räägib Frankie Valli ja ansambli “The 4 Seasons” loo. Seega C.-le sobis see teema hästi – neli poissi teevad bändi ja saavad maailmakuulsaks. Pean häbiga tunnistama, et vaatamata sellele, et oma hiilgeaegadel müüsid nad üle saja miljoni albumi, ei olnud mina neist varem midagi kuulnud. Ainult üks lugu tuli tuttav ette. Aga etendus oli meisterlik, tehniliselt tipptasemel ja mõnusa meeleoluga. Meile mõlemale väga meeldis.

DSC_3271

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s