Mõned koogid

Vähemalt korra poolaastas tahaks postitada fotosid vahepeal valminud tortidest. See on olnud suur rõõm. Ma tunnen end väga privilegeerituna, et saan tegeleda nii toreda hobiga ja et mul on inimesi, kellele saan oma tordid ära anda. See on üks lihtsamaid ja kindlamaid viise inimesi õnnelikuks muuta. Suur tänu kõikide nende ilusate emotsioonide eest!

Hästi tore on ka see, et inimeste soovid on nii erinevad. Nii saan peaaegu iga tordiga katsetada midagi uut. Näiteks autokujulist torti ei olnudki keegi siiamaani veel soovinud. Nüüd on siis see ka tehtud. Tehniliselt on sellise tordi puhul võimalik kahesugune lähenemine – kas liita erinevad detailid kreemiga omavahel kokku või siis teha kõigepealt kihiline nelinurkne plokk ja lõigata terava noaga kujund sellest välja. Ma kasutasin seda viimast, skulptori-tehnikat:

DSC03177

Sidruni-vaarikatort kolleegi sünnipäevaks:

DSC03178

Mõne lapse puhul olen saanud  juba kolmas aasta järjest talle sünnipäevakooki teha. Küll see aeg ikka lendab.

DSC03234

 

DSC03198

 

DSC02348

See mango-śokolaaditort oli aga minu esimene rahvusvaheline tellimus. 🙂 Sinna läks 7 erinevat kihti – pähklibiskviit, krõbedik, śokolaadi-ganache, mangovaht, mangotükkidega tarretis, uuesti mangovaht ja peale mangoglasuur. Nikerdamist oli omajagu, aga kuuldavasti oli sünnipäevalaps öelnud, et see on kõige parem kook, mida ta Belgias elatud aastate jooksul saanud on. 🙂 Ühtlasi oli neil samal päeval oma värskelt ostetud majja sissekolimine, nii et kujundus on siis inspireeritud sellest.

DSC02247

 

IMG_20160220_141226143

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s