Jaanuarikuu tordid

DSC_2693

Eile algas Hiina kalendri järgi uus aasta, mida esmakordselt tähistati ka meil siin Brüsselis. Vanalinnas toimus kostümeeritud rongkäik ning seejärel jõu- ja ilunumbrid Börsihoone ette püstitatud laval. Kuna me läksime laupäeval sealkandis asuvasse muusikapoodi C.-le ammulubatud ja kauaihaldatud kitarripedaali ostma,  saime meiegi neist pidustustest mõningal määral osa. Rahvast oli vanalinna kitsaste tänavate jaoks muidugi ilmselgelt liiga palju, et seda paraadi koos vilede ja tuledega mugavalt nägema oleks mahtunud. Loodan, et kui järgmisel aastal on neil kavas veel midagi taolist korraldada, leiavad nad rongkäigu jaoks mõne laiema tänava.

Ahviaastale kohaselt olid põhitegelasteks muidugi igat masti ahvipärdikud:

DSC_2696

Aga ei saanud läbi ka õnnetoova draakoni:

DSC_2701

ja kollaste kaladeta, arvata võib, et nemadki tõotavad õnne ja rikkust:

DSC_2710

Alanud ahviaasta auks teen blogis väikese kokkuvõtte oma jaanuarikuu küpsetamisest. Üllatav küll, aga jaanuaris oli köögis täitsa palju siblimist, päris mitmel nädalavahetusel tegin korraga lausa kolm torti.

Üheks uueks suureks lemmikuks on õuna-karamellitort Olga blogist. Tegin seda esmakordselt jõuluõhtuks ja sattusime nii suurde vaimustusse, et tegin kiiresti vol 2 ka kolleegidele, et nemadki õndsusest osa saaks. Siidriga õunatarretis ja karamellivaht on täiuslik match made in heaven, mis on igal juhul väärt paari õhtupoolikut, mis selle mitme kihi ja tekstuuriga hõrgutise valmistamisele kulub.

DSC_2675

Endiselt jätkab edetabeli kõrgel positsioonil sidrunivahukook vaarikatarretisega. Näiteks selle siin tegin Soomest küllasaabunud sõbrannale:

DSC_2678

Kõige sagedamini küsitud kombinatsioon on aga šokolaad ja vaarikad. Sest kes ütleb üks, ütleb kaks – šokolaad ja vaarikad on lahutamatu paar.

DSC02108

DSC02117

DSC_2677

DSC_2679

Liinakesele läks šokolaadile ja vaarikatele lisaks ka mustsõstravaht ja peoga astelpajusid nende päikeselise värvi pärast:

DSC_2681

Kolleegi 4-aastase poja sünnipäevatort 4 martsipanist autoga:

DSC02086

DSC02088

Üks väike preili soovis oma 7-aastasele sünnipäevapeole aga kroonikujulist torti “rubiinide ja teemantidega”. Tema peo teema oli “Kuninglik”. Ma päris kroonikujulist kooki ei teinud, piirdusin tempereeritud šokolaadist krooniga ning rubiine ja teemante asendasid söödavad pärlid.

DSC02101

Selleks, et neid pärleid sinna krooni külge kleepida, on hädavajalik abimees külmasprei, mis sulašokolaadi hetkega tahkeks külmutab. Kuna talviste Hispaania maasikate söödavus on enam kui kahtlane, tegin kooki ümbritseva iluvõru seekord hoopis vaarikatest. Need kõlasid suurepäraselt kokku alumise vaarikavahukihi ja ülemise vaarikasefiiriga. Keskmiseks kihiks tegin Saint Tropez’ kreemi. See käib Tarte tropezienne‘i vahele, mis sai Prantsusmaal kuulsaks tänu Brigitte Bardot’le. Tegelikult on too peene nimega küpsetis küll enam-vähem sama, mis venelaste teekook – kaks biskviidikihti, mille vahel paksult kreemi. Koogi autoriks oli Lõuna-Prantsusmaa rannikule, Saint Tropez’sse kolinud Poola kondiiter Micka. Kui 1955. aastal režissöör Roger Vadim läks sinna filmima oma “Ja jumal lõi naise”, Brigitte Bardot’ga peaosas, telliti Mickalt meeskonnale õhtusöök. Uue koogi täidiseks kasutas ta oma poolatarist vanaema kreemiretsepti. Koogil oli nii suur menu, et uus legend oligi sündinud ning Micka ettevõte “La Tarte tropezienne” tegutseb selles linnas tänaseni.

Lõpetuseks aga pilt minu tänasest kukliteost.

DSC02136

 

Tõesti-tõesti, vastlapäev on juba ülehomme. Kes plaanib ise kodus kukleid teha, siis soovitan väga seda keefiriga retsepti Olga blogist.  Parimad kuklid ever.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s